Събития
Премиера в ПЛОВДИВ | „Преди ме е нямало” на Радина Червенова
ПРЕМИЕРА в Пловдив на дебютния роман на Радина Червенова „Преди ме е нямало”
1 ноември 2025 г. (събота)
16:00 ч., Епископската базилика на Филипопол
Вход свободен до заемане на местата.
Екипът на Общински институт "Старинен Пловдив" и издателство "Колибри" ви канят на премиерното представяне в Пловдив на дебютния роман на Радина Червенова ПРЕДИ МЕ Е НЯМАЛО!
За книгата:
Ана и Алекс са светска двойка, на която и най-добронамереният би завидял. Те са красиви, успешни в кариерите си, родители на пораснали близнаци. Но под привидно безпроблемния и бляскав живот бушуват неукротими страсти.
Как Ана, професор невролог, стига до манастир край Варна, а появата й отключва серия от самоубийства на монаси? Възможно ли е хорист в самодеен състав да се превърне в пророк? И кой е наследникът, заради чиято съдба в обща кауза се въвличат хора от подземния свят, адвокат и детска писателка? Къде се засрещат наука и мистика?
„Преди ме е нямало” е роман за вътрешната промяна, интимен и честен разказ за любовта, болката, самотата. В него някои може да открият и автобиографични елементи - въпреки изричната уговорка на авторката, че книгата не е за нея. Това е историята на една чувствителна жена, търсеща светлина в собствения си мрак, която приема своята уязвимост, преодолява страховете си и намира път към по-дълбокото разбиране на самата себе си.” (Георги Тошев)
Радина Червенова е родена в София. Има висше икономическо образование, но съдбата я отвежда в Българската телевизия. След серия от конкурси започва работа като репортер и водеш, а по-късно и като говорител. В началото на 90-те години става част от новинарския екип на Ефир 2. След закриването на канала е водещ на централната емисия новини „По света и у нас” в продължение на двайсет години. „Преди ме е нямало” е дебютният ѝ роман.
Заповядайте!